Cech rzemiosł świętuje 75-lecie
Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się od zbiórki przed Domem Rzemiosła przy ul. Wiśniowej. Uczestnicy obchodów przemaszerują do kościoła WNMP, gdzie o godz. 16 rozpocznie się msza święta. Od godz. 17 dalszy ciąg obchodów siedzibie cechu. Z okazji jubileuszu zaplanowano odsłonięcie pomnika św. Józefa, patrona rzemieślników oraz wręczenie odznaczeń. Wystąpiono o nadanie m.in. 3 platynowych i 11 złotych.
Założycielami pajęczańskiego cechu byli Wojciech Gajęcki oraz Walenty Szlenk. Początkowo cech zrzeszał 48 rzemieślników. Po okresie okupacji pajęczańscy rzemieślnicy zostali przydzieleni do cechu w Radomsku. W 1946 r. udało się reaktywować działalność na miejscu. Rok później organizacja miała już własny sztandar. Jednak w 1948 r. rzemieślników znów przypisano do Radomska, ale na znak protestu sztandar został w tutejszym kościele.
W 1956 r. Pajęczno stało się siedzibą powiatu i cech zagościł tu na stałe. W latach 60-tych wybudowano siedzibę przy ul. Wiśniowej i ufundowano drugi sztandar. Ku niezadowoleniu członków wyszyty na nim orzeł nie miał korony. Obecna nazwa funkcjonuje od 12 lat. Dziś organizacja zrzesza 81 osób, z czego jedna czwarta to emeryci i renciści. Starszym Cechu jest Jan Charciarek.